Poster Jelene Aleksić proglašen za najbolji na konferenciji u Beogradu

U Beogradu je od 17. do 19. septembra održana međunarodna konferencija Advanced Ceramics and Applications VII: New Frontiers in Multifunctional Material Science and Processing.

Konferencija je okupila više od 100 učesnika, prezentovano više od 60 predavanja i oko 55 poseta. Poster Jelene Aleksić, sa našeg Departmana, proglašen je za najbolji poster na konferenciji. Tema postera je Structural and magnetic properties of Y1-xYbxF3 solid solution. Zbornik apstrakata možete naći na zvaničnom sajtu konferencije.

Konferencija je održana u zgradi SANU, a konferenciju je organizovalo Srpsko keramičko društvo u saradnji sa Institute for Testing of Materials, Institute of Technical Sciences of SASA, Institute of Chemistry Technology and Metallurgy and Institute for Technology of Nuclear and Other Raw Mineral Materials.