“Svakojaka čudesa ispod naših nebesa” @NNB11

Naš slikar je klatno, a njegova umetnička dela naslikana su „četkicom“ fizike. Da li ste znali da je fizika zaslužna za najbolje ostvarene poene u istoriji sporta? Od čega se sastoji zvuk vaših omiljenih muzičkih instrumenata? Vizuelizujemo zvuk zajedno! Da li ste se ikad zapitali kako šećer utiče na putanju svetlosti?

Posetite našu postavku na ovogodišnjem festivalu Nauk nije bauk, razotkrijte mitove i saznajte odgovore na ova i još mnoga druga pitanja.

A za najhrabrije, spremili smo zabavan kviz gde će se najkreativniji i najdosetljiviji timovi osnovaca i srednjoškolaca takmičiti za vrlo zanimljive nagrade. Pokaži brzinu i spretnost u prepoznavanju opisa pojmova, pojava i naučnika u igri Odgovaraj brzinom svetlosti, nacrtaj zadati pojam i otkrij umetnika u sebi – Pictionary. Izrazi svoj takmičarski duh i znanje u Asocijacijama i Spojnicama. A na kraju zavrti točak i saznaj šta te čeka u igri Ipak se okreće!

“Nauk nije bauk” održava se u petak i subotu, 24. i 25. maja, od 10 do 19h, na Elektronskom fakultetu u Nišu.