Upis na OAS Fizika, šk. 2024/25

Departman za fiziku Prirodno-matematički fakultet u Nišu otvara svoja vrata novoj generaciji studenata Osnovnih akademskih studija u školskoj 2024/2025. godini.

Prijavljivanje kandidata počelo je danas i trajaće do 25. juna. Kandidati se mogu prijaviti svakog dana, osim nedelje, u periodu od 10 do 13 sati, u učionici broj 24. U navedenom periodu moguća je i prijava elektronskim putem. Broj mesta na budžetu Republike Srbije je 32.

Prijemni ispiti biće održan 28. juna, od 10 sati.

Kandidati koji su u toku srednješkolskog obrazovanja učestvovali na republičkom (državnom) takmičenju iz fizike, potrebno je da prilože dokaz o učešću na takmičenju. U ovom slučaju biće oslobođeni polaganja prijemnog ispita, kao i plaćanja naknade za polaganje prijemnog isita.

Kompletan i detaljan vodič o upisu nalazi se na sajtu fakulteta, na adresi pmf.ni.ac.rs/vodic-za-upis/

Pogledajte primere testova sa ranijih prijemnih ispita za upis na OAS fizika: