Konkurs “Mobilni telefon u fizičkom eksperimentu”

Digitalna tehnologija i mediji, zasnovani na upotrebi interneta i mobilnih telefona predstavljaju najpopularniji način komuniciranja u savremenom svetu. Mobilni telefoni su naša svakodnevica, a novi modeli se po svojim mogućnostima sve više približavaju ili čak prevazilaze računare. Sa željom da podstakne učenike da u okviru realizacije eksperimenata iz fizike koriste mobilne telefone i aplikacije na njima, Departman za fiziku Prirodno-matematičkog fakulteta u Nišu, uz podršku “Telekom Srbija” a.d. Beograd (MTS), raspisuje Konkurs za najbolji rad učenika srednjih škola na temu

Mobilni telefon u fizičkom eksperimentu

Tokom svojih istraživanja učenici će upoznati mogućnosti ovih “pametnih” uređaja i saznaće da telefoni osim što omogućavaju korišćenje interneta i društvenih mreža, mogu predstavljati pravu malu fizičku laboratoriju. Uz pomoć ove svima dostupne “mini-laboratorije” moguće je meriti brzinu, ubrzanje, intenzitet zvuka i svetlosti, jačinu magnetnog polja i još puno toga.

Dragi učenici, prihvatite izazov i uz mentorstvo nastavnika, osmislite rad koji će prikazati upotrebu mobilnih telefona u fizičkim eksperimentima. Pokažite svoju originalnost i kreativnost.

Rad, pripremljen prema priloženom uputstvu, pošaljite na adresu:

fizika@pmf.ni.ac.rs sa subject-om “KONKURS 2018/19”.

Konkurs je otvoren za pojedince i dvočlane timove. Radove će ocenjivati komisija profesora fizike. Za svakog člana tri najbolja tima MTS je obezbedio vredne nagrade – mobilne telefone i tablete.

Konkurs je otvoren do 30. marta. 2019. godine.

Smotra najboljih učeničkih radova biće održana 20. aprila 2019. god. na PMF-u u Nišu

Više informacija o pravilima konkursa i pisanju rada možete da nađete u

Više informacija