Osnovan Niš Young Minds Section

Niš Young Minds Section – ogranak Evropskog društva fizičara oformljen je 22. jula 2019. godine u Nišu.

Young Minds predstavlja projekat koji podržava i ohrabruje Evropsko društvo fizičara i čiji je cilj međusobna saradnja mladih istraživača i naučnika. Ovakva vrsta ogranaka postoji širom Evrope i sveta, u zemljama kao što su Švajcarska, Holandija, Finska, Rusija, Egipat i mnoge druge.

Niš Young Minds Section predstavlja prvi i jedini ogranak u Srbiji, sa sedištem na Prirodno-matematičkom fakultetu u Nišu. Osnovali su ga studenti druge godine osnovnih studija Departmana za fiziku. Članovi osnivači su Jovana Stanimirović, Jovana Savić, Djordje Milanović, Milena Simić, Dragana Mitrović, Mila Vujović, Sonja Petković, Toma Novaković, Milica Perić i Katarina Bito.

Deo osnivača Niš Young Minds sekcije na ovogodišnjem CERN Masterklasu

Lokalni ogranak, Niš Young Minds Section, nudi članovima i lokalnoj zajednici mnoge benefite kao što su seminari koji pružaju nova saznanja koja su izvan specifičnih polja interesovanja, edukativni programi koji bi stimulisali nove generacije naučnika i povećali svest o naučno istraživačkom radu.

Suština Young Minds-a jeste u povećanju kreativnosti mladih umova i inspiraciji za ostvarivanje jedinstvenih, hrabrih i odlučnih ideja.

Moto Niš Young Minds Section-a jesu reči Marije Kiri: „Be less curious about people and more curious about ideas“.

Evropsko društvo fizičara odobrilo je finansiranje projekta ovog ogranka pod nazivom „Between the Lines & Outside the Box: Seminar for Ambitious Young Physicists“ koji će uskoro početi sa realizacijom.

Sve aktivnosti možete pratiti na sajtu enjoyphysics.com koji će uskoro krenuti sa radom.