Radionica “Fizika za najmlađe” u Regionalnom centru

U okviru projekta Fizika za najmlađe, u Naučnom klubu Regionalnog centra za profesionalni razvoj zaposlenih u obrazovanju u Nišu, započinje organizovanje radionica za učenike od prvog do petog razreda osnovne škole.

Cilj ovog projekta, koji se realizuje u saradnji sa Centrom za promociju nauke, jeste popularizacija nauke kod najmlađih sugrađana kroz učešće u posebno osmišljenim radionicama. Učenici će se kroz igru i neposredan rad upoznati sa nekim od osnovnih koncepata fizike.

Biće realizovane četiri radionice, a prvi termin održavanja je ponedeljak, 23.10.2017. godine u 12 časova.

Maksimalna veličina grupa za rad je 30 učenika.

Autori i realizatori projekta su Lazar Radenković, Dragan Radivojević i Ljubiša Nešić sa Departmana za fiziku Prirodno-matematičkog fakulteta u Nišu, u saradnji sa Tatjanom Mišić iz Osnovne škole „Čegar“.