Održana CERN izložba u Aleksincu

Nakon četiri niške gimnazije, izložba postera iz CERN-a je u okviru programa Cultural Collisions prikazana je i u holu Aleksinačke gimnazije.

Izložba je postavljena u vreme jubilarne desete Međunarodne konferencije o nastavi fizike u srednjim školama, koja je održana od 24. do 26. marta 2023. godine, tako da su nastavnici srednjih škola i profesori fakulteta iz cele Srbije i okruženja imali priliku da prisustvuju izložbi.

Takođe, u okviru konferencije održana je smotra učeničkih eksperimentalnih radova iz fizike, koja je bila komplementarna izložbenoj postavci i sa njom predstavljala celinu. U okviru konferencije održano je i kratko izlaganje o posterima.

Nakon konferencije, 5. aprila 2023. godine, prof. dr Goran Đorđević održao je prigodno predavanje “Priče sa Izložbe” za učenike i nastavnike Aleksinačke gimnazije.

U nastavku možete videti nekoliko fotografija sa tih događaja.