XVII Srpska fizička olimpijada za učenike srednjih škola

Na XVII Srpsku fizičku Olimpijadu za učenike srednjih škola (XVIISFO), koja je održana 25. i 26. maja 2024. godine u Matematičkoj Gimnaziji u Beogradu, učestvovalo je 37 učenika.

Filip Golubović, učenik III razreda Odeljenja za učenike sa posebnim sposobnostima za fiziku Gimnazije „Svetozar Marković“ u Nišu (predmetni nastavnik dr Ljiljana Kostić) osvojio je drugu nagradu sa petim najboljim rezultatom.

Filip će biti deo petočlane ekipe, reprezentacije Srbije (zajedno sa Tadijom Jelesijevićem iz Kruševca, Jankom Popovićem iz Beograda, Andrejem Drobnjakovićem iz Beograda i Mihailom Jančevićem iz Beograda), koja će krajem jula ove godine učestvovati na 54. Međunarodnoj Olimpijadi iz fizike (54.IPhO) u Isfahanu, Iran.

Fotografija: Takmičenje iz fizike za srednje škole, SFO