Konkurs za najbolji rad učenika srednjih škola

Departman za fiziku Prirodno-matematičkog fakulteta u Nišu raspisuje Konkurs za najbolji učenički rad sa željom da se što više učenika uključi u proučavanje zanimljivih fenomena iz oblasti fizike.

Dragi učenici, prihvatite izazov i, uz mentorstvo svojih nastavnika, osmislite eksperimentalni rad iz neke oblasti fizike. Rad može sadržati izvođenje merenja ili samo demonstraciju pojave. Pokažite svoju originalnost i kreativnost. Opis predložene ideje sa prikazom ogleda (grafičkim i tekstualnim), dužine do četiri strane, pripremljen prema priloženom uputstvu, pošaljite na adresu: fizika@pmf.ni.ac.rs sa subject-om “KONKURS 2017”.

Radove će ocenjivati komisija Departmana za fiziku, a najbolji radovi biće nagrađeni.

Konkurs je otvoren do 22. 12. 2017. godine.

Smotra učeničkih radova biće održana 19. januara 2018. god. na PMF-u u Nišu.

Preuzmite: