Naučno-popularno predavanje i svečana dodela diploma

Departman za fiziku Prirodno-matematičkog fakulteta u Nišu organizuje svečanu dodelu diploma učenicima osnovnih i srednjih škola. Učenicima će biti dodeljene diplome i priznanja za ostvaren uspeh na opštinskom i okružnom takmičenju iz fizike u školskoj 2022/23 godini.

Svečana dodela biće održana u ponedeljak, 19. juna, u amfiteatru Prirodno-matematičkog fakulteta u Nišu, ulica Višegradska 33.

Program počinje u 18:00 časova naučno-popularnim predavanjem

PERPETUUM MOBILE – od Da Vinčijevih patenata do molekulskih vibracija

Predavač će biti dr Željko Mladenović, docent Departmana za fiziku.

O predavanju: „Da li ste ikada maštali o nekoj mašini koja bi večno, i to bez struje ili goriva, pisala vaše domaće zadatke ili sređivala vašu sobu dok vi uživate uz omiljeni film ili igricu? A da li ste ikada maštali o tome da napravite motor toliko efikasan da promenite ceo svet i učinite ga boljim? Prođimo ukratko kroz ideje i pokušaje mnogih naučnika da učine to isto!”

Nakon predavanja učenicima osnovnih i srednjih škola biće dodeljene diplome za postignute rezultate na opštinskom i okružnom takmičenju iz fizike.

Posetioci će takođe imati priliku da vide i neke zanimljive eksperimente iz fizike.