Prof. dr Radu Constantinescu u poseti Departmanu za fiziku

U okviru aktivnosti CEEPUS mreže “Gravitation and Cosmology” (CIII-RS-1514-01-2021), kojom rukovodi prof. dr Goran Djordjević, a koordinira Univerzitet u Nišu, prof. dr Radu Constantinescu (Univerzitet u Krajovi, Rumunija) posetiće Univerzitet u Nišu i naš departman od 20. do 26. juna.

Tokom boravka prof. Constantinescu će za studente fizike održati seriju predavanja:

1) Symmetries of the dynamical systems and their implications
2) Traveling waves solutions for nonlinear dynamical systems.

Predavanja će biti svakog dana od ponedeljka do petka od 12:00 do 17:00 h u prostoriji br. 306.

CEEPUS (Central European Exchange Programme for University Studies) je srednjoevropski program za razmenu studenata i nastavnog osoblja čije je sedište u Beču, Austrija. Ovaj program omogućava mobilnost studenata i profesora sa osnovnim ciljem unapređenja obrazovanja na visokoškolskim institucijama. Rad mreže “Gravitation and Cosmology” (CIII-RS-1514-01-2021) koordinira Univerzitet u Nišu a u njenom radu učestvuju i University of Craiova (Ruminija), St. Kliment Ohridski Sofia University (Bugarska), University of Wroclaw (Poljska), Univerzitet u Banja Luci (BiH) i Univerzitet u Beogradu.

Tags: